best website templates


Royal Enfield

Royal Enfield je dnes nejstarším kontinuálně existujícím výrobcem motocyklů na světě. Původní anglická značka vyrábí stroje nepřetržitě od r. 1901.

Royal KickStart Battle

Soutěž o nejlepší upravený motocykl Bullet/ Classic 500

AKČNÍ NABÍDKA

Royal Enfield HIMALAYAN nyní dostupný s „ADVENTURE“ výbavou za zvýhodněnou cenu
Modely Interceptor INT 650 Twin a Continental GT 650 Twin s laděným výfukem ZDARMA.

Mobirise

TESTOVACÍ JÍZDA ZDARMA

Chcete si vyzkoušet jeden z našich charismatických motocyklů ROYAL ENFIELD? Poukaz na testovací jízdu stáhnete zde!

Mobirise

DOVOLENÁ A ZÁJEZDY NA MOTORCE

Motocykl je jeden z nejlepších dopravních prostředků pro opravdové poznávání dalekých krajů, přírody a kultury. Vydejte se s CK Rajbas na cestu, kde není důležitá síla stroje, ale okolní krajina a odlišná kultura místních obyvatel.
Pro naše zákazníky, kteří si u nás zakoupili motocykl značky
Royal Enfield, platí 10% sleva z ceny zájezdu bez letenky.
Více informací naleznete zde

MODELY

V současnosti jsou pro evropský trh dostupné tyto modely splňující normu EURO4 a jsou vybavené ABS. 

Continental GT 650 TWIN

Interceptor 650 TWIN

HIMALAYAN

Bullet

Classic

Koncept KX

od výkresu až po realitu za pouhých 6 měsíců

Historie

Poznejte proč je tak vyjímečný

Historie značky sahá až do poloviny 19. století, kdy v roce 1851 u města Redditch vzniká firma George Townsend & Co., zabývající se výrobou jehel a součástek pro šicí stroje, která se v osmdesátých let začala zabývat výrobou pružinových sedel pro bicykly, fenomén tehdejší doby, a krátce poté i výrobou bicyklů samotných známých pod obchodní značkou Townsend Cycle charakteristických svým masivním rámem, což byl prvek, který měl provázet vývoj značky i do budoucna.
Roku 1890 dostala firma lukrativní zakázku na dodávku součástek pro pušky vyráběné v Royal Small Arms Factory ve městě Enfield v Middlesexu. Na počest tohoto obchodního úspěchu byl nový model jízdního kola nazván „Enfield“ a pro jeho výrobu byla otevřena nová firma „The Enfield Manufacturing Company Limited“, která o rok později získala přívlastek Royal, čímž začala historie Royal Enfield. Firma si nechala patentovat slogan „Made Like a Gun“, který se stal velmi populárním.


Mobirise
Během následujících let firma vyráběla motorová vozidla s třemi a čtyřmi koly a dokonce i automobily s prozaickým názvem „The yellow car“, aby se nakonec v roce 1901 rozhodla pro výrobu prvního motocyklu. Od té doby firma úspěšně vzrůstala a v roce 1938 přišla se svým modelem „Bullet“, což byl fenomenální motocykl, jenž se velmi rozšířil. Byl tak úspěšný, že se nepřetržitě vyrábí dodnes, tzn. již nějakých 70 let. Pro svou spolehlivost a schopnost provozu snad v jakýchkoliv podmínkách byl Enfield využíván v britských ozbrojených složkách.
Zásadním okamžikem bylo získání na svou dobu ohromné zakázky od Indické armády. Protože nebylo možné pokrýt ji dodávkami z Velké Británie, zřídila firma v roce 1955 svou pobočku v Indii. Mateřská společnost zavřela roku 1967 svůj závod ve velké Británii a výroba pokračovala dále již jen pod hlavičkou společnosti Enfield India. V roce 1993 získala značku skupina Eicher a od královské rodiny dostala opět souhlas s používáním přívlastku Royal a jméno značky se tedy vrátilo do původní podoby "Royal Enfield".
  • NEJSTARŠÍ – Kolik jiných značek, které vyrábějí motocykly od roku 1901, znáte? Ani nemusíte přemýšlet – žádnou. Royal Enfield je totiž nejstarším existujícím výrobcem motocyklů na světě.
  • PROVĚŘENO VÁLKAMI – Motocykly Enfield využívala britská i indická armáda. Zakázka pro Indii byla tak velká, že zde Enfield v roce 1955 zřídil pobočku a stroje zde vyrábí dodnes.
  • OSMDESÁTILETÁ KULKA – V roce 1938 vyrobil Enfield první model s názvem Bullet (česky kulka). Vyrábí se dodnes.
  • UNIKÁT – Jednoválec s obsahem 499 ccm je na současném trhu výjimkou. Jízda na něm je nepřenositelný zážitek. 
  • EXTRÉMNÍ TESTOVÁNÍ – A ještě jedna specialita. Nikdo jiný netestuje motocykly v tak náročných podmínkách jako Royal Enfield. Všechny modely zkouší ve vysokých horách, extrémním vlhku džungle i v prašné poušti.
Royal Enfield ČR
Vintage Garage

BUDOVA BUSINESS CENTRUM
Kostelecká 879
196 00 Praha 9 - Čakovice
IČ: 02959721

Otevírací doba:
PO - PÁ 10:00- 18:00 

e-mail: moto@vintage-garage.cz
e-mail: info@RoyalEnfieldMoto.cz
Tel: 777 70 22 70